Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o jizvy na těle i na duši // Silvie Šabacká


Neděle 14. 5. 2017, 14:00 - 16:00, Ekocentrum Paleta, Štolbova 2874, Pardubice
​Vstupné: 200 Kč; Hlásit se můžete ZDE.
(Případně balíček obou seminářů Silvie Šabacké "Jizvy i doteky": 300 Kč. Hlaste se prosím ZDE.)
 
Možná nevíte, že
- za vašimi migrénami, bolestmi v bedrech, křečemi v nohách může být schovaná jizva.
- bolestivé milování či necitlivá intimní oblast může být úzce spojená nejen s jizvou po nástřihu, ale také po císařském řezu.
- když sami nepřevezmete příběh jizvy do svých rukou, bude vás tělo vést do podobné situace, jinými slovy, když si zvrtnete kotník jednou, máte tendenci si jej zvrtnout znovu.
- pokud se cítíte jako jedna má klientka po nástřihu hráze: "Vždy, když si na jizvu vzpomenu, natož by se tam dole mělo něco dít, vždy se mi úplně sevře celé břicho a je mi až skoro fyzicky špatně." Pak je za jizvou silný emocionální náboj, který je potřeba zpracovat, abyste se mohly jizvy následně dotýkat s klide...m a péčí (a tedy se také uvolnit v milování).

Chci rozšířit váš pohled na léčení jizev, protože každé zranění má svůj příběh, nikdy nejde jen o fyzické narušení tkáně či kostí, ale také o to, co potřebujeme znovu-vyjednat (co v dané situaci, kdy zranění vzniklo nebylo možné), abychom podpořili hojení a také uvolnění nejen jizvy, ale všech svalových struktur a tkání, které jizva ovlivňuje. A to je možné dokonce i po mnoha letech po operaci, nehodě či porodu.
Své důležité místo mají také laparoskopické jizvy, které vypadají, že jsou “lehčí”, protože na bříšku jsou přeci jen 3 malé jizvičky. Opak často bývá pravdou.

Jsme zvyklí dávat jizvám jen omezenou míru pozornosti, v lepším případě je promažeme a masírujeme, aby dobře srostly a napětí v jejich okolí se uvolnilo.
Pojďte pro sebe něco udělat a zjistit, jak důležitá místa na vašem těle jizvy jsou a jaké jsou možnosti péče o zranění, která jsou do nich vepsaná.

Lektorka - Silvie Šabacká: "Mou vášní je jemně otevírat témata „o kterých se nemluví“ a přinášet do nich lehkost, soucit a nový život, abychom mohli naplno prožívat léčivou sílu, kterou naše intimita má."
www.vesvemteledoma.cz