Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ztráta dětí v pozdějším těhotenství či krátce po porodu

Úterý 16. 5. 2017, 15:00 - 17:00, Ekocentrum Paleta, Štolbova 2874, Pardubice
​Vstupné: 100 Kč; Hlásit se můžete ZDE.

Dítě v srdci, z. s. - Olga Tenková, Alena Peremská
www.ditevsrdci.cz

Přednáška chce rodiče i zdravotníky seznámit s obvyklým i jiným možným způsobem řešení situace, kdy je diagnostikována vývojová vada děťátka. Co tato situace znamená pro maminku i širší rodinu, jaké jsou další možnosti - ukončení těhotenství versus pokračování v těhotenství a poskytnutí perinatální hospicové péče. Podrobněji se chceme zmínit o tom, jakým způsobem je perinatální hospicová péče poskytována ve světě a o co se jako spolek Perinatální hospic snažíme v ČR. Poskytneme informace o možnostech školení zdravotníků, dul i dobrovolníků, aby se perinatální hospicová péče stala samozřejmou součástí porodnictví v ČR.

Přednášející:
Bc. Alena Peremská - ředitelka a finanční managerka Perinatálního hospice, z.s., zdravotní sestra na lůžkové onkologii ve FNHK, matka tří dětí (třetí mělo diagnostikovanou vážnou vývojovou vadu, narodilo se zdravé)

Mgr. Olga Tenková - členka správní rady Perinatálního hospice, z.s., učitelka na I. stupni základní školy, maminka tří dětí (jedno z nich zemřelo na vrozenou vývojovou vadu, indukovaný porod)